Kdo jsme

5vterina

Petra začínala s online marketingem v agentuře H1.cz, kde působila jako specialista kampaní ve vyhledavačích. Nedávno si také vzpomněla, že byla fakt dobrá v linkbuildingu své doby, tedy roku 2006. Po pár letech zábavy v Hájedničce se vydala na stáž do evropské centrály Googlu v Irsku. A po této zábavě zakotvila v české pobočce Googlu, kde nyní působí jako interní konzultant pro YouTube. Nejvíce svého pracovního času věnuje Trueview reklamě na YouTube a možnostem jejího měření. Baví ji nové reklamní produkty, které pro český trh připravuje a spouští. Mimo práci kouká na YouTube, nakládá sardinky do octa a chodí na procházky s nejvíc hrabavým psem na světě. Její srdcovou záležitostí je kampaň pro VUT Nejsem idol, ze které je i její veselá fotografie.

Oblíbené kanály: Food Wishes, VUT Brno, Nike Women – Margot vs Lily

 

IMG_1946

Andrea začínala v českém Googlu v marketingu, kde měla na starost sociální platformu Google+ a později i YouTube. V roce 2013 vedla projekt Český YouTube fest, díky kterému si zamilovala nejen platformu YouTube, ale i hudbu. Spolupracovala s českými kapelami, pořádala první školení za český Google pro partnery YouTube a rozjela v České republice projekt Web Rangers o internetové bezpečnosti směřovaný dětem na základních školách. Po zkušenosti v Googlu si odskočila uspořádat první open-air festival pro Generaci Z Utubering, který v roce 2015 zorganizovala a vyhrála za něj společně s týmem Křišťalovou lupu za marketingovou inspiraci roku 2015. Nyní školí kreativní agentury za Google ČR a zároveň si založila svou agenturu WeDigital, která se soustředí právě na YouTube, obsahovou strategii, video reklamu a mobilní marketing. Mimo práci ráda cestuje, tancuje, chodí na koncerty a její slabost jsou francouzští buldočci.

Oblíbené kanály: TheEllenShow, YouTube Advertisers, Kovy

 

anna_barto.jpg

Anna se v roce 2011 přestěhovala z Kodaně do Dublinu, kde se po dobu tří let věnovala digitální reklamě v evropské centrále Google. Vše ji však táhlo k obsahu a videu. V roce 2014 si vyzkoušela roli transmediálního producenta v rámci projektu Transformatlab, který se pod záštitou programu Evropské komise MEDIA zaměřuje na rozvoj multimediálních projektů a vyprávění příběhů napříč zařízeními. Zároveň v rámci Google přešla do evropské pobočky YouTube v Londýně, kde má na starosti partnerský program YouTube ve třinácti zemích střední a východní Evropy (v deseti z nich partnerský program rozjížděla), a tudíž má tu čest starat se o největší a nejzajímavější tvůrce a kanály na YouTube v tomto regionu. Miluje film, video a kofein a aktuálně si rozšiřuje své technologické obzory učením se HTML, CSS, JavaScript a SQL a hraním si s WordPress.org, který si procvičuje nastavováním stránek Videoclinic.

Oblíbené kanály: JacksGap, The Hollywood Reporter, GoPro 

Blog Videoclinic.cz je soukromý projekt a vyjadřuje osobní názory a zkušenosti autorek.